Üretim Alt Yapısı

Makina ve tezgah parkımızda farklı boyutlarda makine parçaları yüksek hassasiyette, uzman teknik personellerimiz tarafından işlenebilmektedir.

Yıllık bazda önemli makina imalat kapasitesine sahip firmamız, makina imalat sürecinin üç ana faaliyeti olan kaynak, işleme ve montaj operasyonlarını aşağıdaki şekilde yürütmektedir;

ışleme ve montaj operasyonları ana fabrikamızda (Akar 2) yapılmaktadır. Kurum içi kapasitemize ek olarak, Akar standartlarında kaynak işlemlerini yapabilen alt tedarikçilerimiz ile de sürekli olarak çalışılmaktadır. Kaynak atölyemizde karbon çelik, paslanmaz çelik ve alüminyum malzemeler kaynatılabilmektedir ve aşağıdaki kaynak yöntemleri kullanılmaktadır.

- Toz altı kaynağı (Robot kaynak istasyonları kullanılarak doğrusal ve dairesel kısımlar)
- Ark kaynağı (MIG ve MAG kaynakları)
- TIG kaynağı
- Elektrot kaynağı

Brueau Veritas, TUV, Hartfort Steam Boilers gibi uluslararası alanda tanınmış sertifikasyon kuruluşları tarafından onaylanmış ve sertifikalandırılmış PQR'lara dayalı olarak 3 mm ila 180 mm arasındaki metal parçaların kaynaklı imalat işlemleri yapılabilmektedir. Farklı malzeme ve kaynak yönetimi için gerekli olan PQR ve WPS'ler hazırlanarak kaynak süreci standartlara uygun olarak takip edilir.

Firmamız, ASME (S ve U), GOST, DIN EN ISO 3834, DIN EN 15085-2, EN ISO 9001:2015 ve EN ISO 13485-2012 sertifikalarına sahiptir. Ekibimizde kaynak mühendisleri ve kaynak süpervizörleri bulunmaktadır.

Otoklavlarımız, sınırlı oranlarda dış tedarikçiler kullanılmak kaydıyla, kendi fabrikamızda üretilmektedir. Gelişmiş donanıma sahip, esnek imalat sistemimiz kısa süreli teslim programlarını karşılayacak şekilde, yüksek güvenliğe sahip ve ileri kalitede otoklavlar üretmemize olanak sağlamaktadır. ımalat işlemi, deneyimli iş gücü tarafından, her aşamada teknik personelin gözetimi ve kontrolü dahilinde gerçekleşmektedir.

Otoklavların imalatında yüksek kalitede malzemeler ve ekipmanlar kullanılmaktadır. Otoklavlarımızda bayonet kapak gibi kritik öneme sahip olan kısımlar, işletmemiz bünyesinde bulunan Gerilim Giderme Fırınımızda işleme tabi tutulmaktadır. Tüm çelik yapılar, otoklavlarımızın daha uzun ömürlü olması için, kumlama işlemine tabi tutulmaktadır.